Центральний державний архів
громадських об’єднань України

Включити версію для поганого зору

Включити звичайну версію сайту

A

A

A


free counters

   

19 листопада 2021 р.

Відбулася зустріч директора архіву Ольги Бажан, заступника директора Тамари Красавіної з співробітником Інституту дослідження тоталітарних режимів Чеської Республіки Адамом Граділеком та другим секретарем з політичних питань посольства Чеської Республіки в Києві Томашем Павлічеком. Метою візиту стало обговорення шляхів співпраці у напрямку діджиталізації та оприлюднення інформації про репресованих осіб чеської та словацької національності.

Фоторепортаж.

12 листопада 2021 р.

Директор ЦДАГО України Ольга Бажан взяла участь у зустрічі представників українських та шведських архівів на чолі з Головою Державної архівної служби України Анатолієм Хромовим та генеральною директоркою Національного архіву Швеція Карін Острем Іко, що проходила у форматі дискусії.

В ході зустрічі колегам із Швеції було передано копію архівної кримінальної справи стосовно громадян шведської національності, що зберігається в ЦДАГО України.

Фоторепортаж.

27 вересня 2021 р.

У ЦДАГО України в рамках комплексної історико-архівної експедиції делегації істориків та архівістів Республіки Казахстан до України відбулася зустріч директора архіву О. Бажан і заступника директора Т. Красавіної із заступником директора Архіву Президента Республіки Казахстан К. Алімгазіновим, начальником Військово-історичного музею Збройних сил Республіки Казахстан, заступником начальника Національного військово-патріотичного центру Збройних сил Республіки Казахстан Н. Асіловим та Першим секретарем Посольства Республіки Казахстан в Україні Н. Тєміргалієвим.

Детальніше. Фоторепортаж.

24-25 лютого 2020 р.

Директор ЦДАГО України Ольга Бажан взяла участь у консультаціях, проведених Головою Державної архівної служби України Анатолієм Хромовим з керівництвом Інституту та Архіву Інституту національної пам’яті – Комісії з розслідування злочинів проти польського народу у м. Варшава, Республіка Польща. За результатами обговорення можливих шляхів співробітництва досягнуто взаємної згоди щодо підписання впродовж 2020 року Угоди про співробітництво між Державною архівною службою України та Інститутом національної пам’яті Польщі.

Члени української делегації також мали зустріч із керівництвом Генеральної дирекції державних архівів Польщі, під час якої предметно обговорили стан реалізації спільних виставкових та наукових проектів.

Складовою частиною візиту до Польщі стало ознайомлення учасників консультацій з української сторони з діяльністю польських колег у профільних організаціях – Інституті та Архіві Інституту національної пам’яті Польщі, Архіві нових актів.

Детальніше.

5 червня 2018 р.

У зв’язку з включенням української номінації “Документальна спадщина, пов’язана з аварією на Чорнобильській АЕС” до Міжнародного реєстру програми ЮНЕСКО “Пам’ять світу”, у Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка при Міністерстві закордонних справ України відбувся інформаційний захід, під час якого Голові Державної архівної служби України Т. Барановій було вручено сертифікат ЮНЕСКО, директорам державних архівів – свідоцтва про включення зазначених документів до Міжнародного реєстру програми “Пам’ять світу”, а також презентовано виставку документів “Чорнобиль. Документальна пам’ять світу” та інформаційне видання до неї, підготовлені Центральним державним архівом громадських об’єднань України.

Сертифікат ЮНЕСКО.   Свідоцтво.

Прес-реліз.   Інформаційне видання.

Фоторепортаж.

17 травня 2018 р.

В рамках робочого візиту Центральний державний архів громадських об’єднань України відвідав Дмитро Фролов – керівник напряму розвитку зв’язків з країнами колишнього СРСР Національного архіву Фінляндії.

Фоторепортаж.

29 березня 2018 р.

Документи із фондів ЦДАГО України представлені на виставці “Україна і Грузія: сто років дипломатичних відносин”, яку відкрили Голова Державної архівної служби України Тетяна Баранова спільно з Генеральним директором Національного архіву Грузії Теоною Іашвілі під час робочої поїздки делегації українських архівістів до м. Тбілісі.

Виставка on-line.

22-23 березня 2018 р.

Директор ЦДАГО України О.В. Бажан у складі української делегації на чолі з Головою Державної архівної служби України Т.І. Барановою взяла участь у консультаціях із керівництвом Генеральної дирекції державних архівів Польщі з питань двохстороннього співробітництва в архівній сфері та в урочистих заходах, присвячених включенню Акта Люблінської унії 1569 р. в міжнародний реєстр програми ЮНЕСКО “Пам’ять світу”. В урочистостях також взяли участь керівники архівних служб і державних архівів Білорусі, Латвії та Литви.

Детальніше.

16-18 грудня 2015 р.

ЦДАГО України на запит Галузевого державного архіву Міністерства оборони України передав для Центрального архіву Міністерства оборони Республіки Казахстан копії документів стосовно участі відомого казахстанського письменника, Народного героя Республіки Казахстан Касима Кайсенова в партизанському русі на території України, Молдови, Чехословаччини, Румунії в роки Другої світової війни.

Березень 2015 р.

Вийшла друком стаття начальника відділу використання інформації документів ЦДАГО України С.І. Власенко “Документи колишніх репресивних органів УРСР в Центральному державному архіві громадських об’єднань України: надходження, забезпечення збереженості, використання” , тези якої були оприлюднені на ХІІ Міжнародній науковій конференції із циклу “Сolloquia Jerzy Skowronek dedicatа” на тему “Документи комуністичних спецслужб”, що проходила 4-5 жовтня 2012 р. у м. Варшава (Польща).

Вересень 2014 р.

В рамках двостороннього договору між ЦДАГО України та Архівом Президента Республіки Казахстан, в журналі “Архіви України” (№№4-5 за 2014 рік) вийшло друком повідомлення заступника директора ЦДАГО України О.В. Бажан “Видача архівних довідок: досвід роботи Архіву Президента Республіки Казахстан”.

24 квітня 2014 р.

Начальник відділу використання інформації документів ЦДАГО України С.І. Власенко взяла участь у Міжнародній науково-практичній конференції “Перемога – одна на всіх”, що відбулася у Вітебському державному університеті імені П.М. Машерова (Білорусія), надавши доповідь на тему “Документи Сумського партизанського з’єднання під командуванням С.А. Ковпака як основне джерело вивчення його бойової діяльності”.

11-14 листопада 2013 р.

Директор ЦДАГО України О.Г. Козіна, згідно з Договором про співпрацю між Федеральним архівним агентством Російської Федерації та Державною архівною службою України, з робочим візитом відвідала Російський державний архів соціально-політичної історії. Під час зустрічі з директором РДАСПІ А.К. Сорокіним обговорювалися питання щодо можливостей обміну досвідом роботи в галузі традиційних та інноваційних архівних технологій, створення спільних пошукових баз даних та документальних видань.   Фоторепортаж.

5 листопада 2013 р.

До 70-ї річниці визволення Києва від нацистських загарбників у Центральному державному архіві громадських об’єднань України презентовано виставку документів і фотоматеріалів “Київ у полум’ї війни”.   Детальніше.   Прес - реліз.   Буклет.   Фоторепортаж.   Виставка у ЗМІ.   Виставка on-line.

Жовтень 2013 р.

У збірнику матеріалів VІ міжнародної науково-практичної конференції “Історія. Пам’ять. Люди”, яка відбулася 18 жовтня 2012 року в м. Алмати (Казахстан), вийшла друком стаття начальника відділу використання інформації документів ЦДАГО України С.І. Власенко “Евакуація сільського господарства України в період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. (за документами ЦДАГО України)”.

21-22 жовтня 2013 р.

Співробітник відділу використання інформації документів М.В. Кагальна взяла участь у 23-й конференції Міжнародного інституту архівознавства, що відбулася в м. Трієст (Італія), виступивши із доповіддю на тему: “Дослідження радянської повсякденності як напрямок співпраці ЦДАГО України з науковими та освітніми установами”. Тези доповіді опубліковані в збірнику матеріалів конференції “Atlanti”.   Програма.   Публікація. Фоторепортаж.

18 жовтня 2012 р.

На виконання положень двохстороннього договору між Центральним державним архівом громадських об’єднань України та Архівом Президента Республіки Казахстан, ЦДАГО України направив на VІ Міжнародну конференцію із вивчення питань евакуації та біженців під час Великої Вітчизняної війни (1941-1945 рр.) й історії євреїв Центральної Азії та Західного Сибіру, яка проходила 18 жовтня 2012 р. в м. Алмати (Казахстан), доповідь начальника відділу використання інформації документів С. І. Власенко на тему “Евакуація сільського господарства України в період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. (за документами Центрального державного архіву громадських об’єднань України)”. Матеріали форуму передбачено видрукувати в 2013 році.

4-5 жовтня 2012 р.

Начальник відділу використання інформації документів ЦДАГО України С. І. Власенко взяла участь у Міжнародній науковій конференції із циклу “Сolloquia Jerzy Skowronek dedicatа” на тему “Документи комуністичних спецслужб” (Варшава, Польща).    Програма.  Фоторепортаж.

26 вересня 2012 р.

ЦДАГО України в рамках робочого візиту відвідала делегація російських архівістів у складі керівника Федерального архівного агентства Російської Федерації А. М. Артізова, директора Російського державного архіву соціально-політичної історії А. К. Сорокіна, директора Російського державного архіву літератури та мистецтва Т. М. Горяєвої та ін. Під час зустрічі відбулось обговорення актуальних питань розвитку архівної справи. Присутні обмінялися досвідом роботи у сферах комплектування архівних фондів, науково-видавничої діяльності, впровадження інформаційних технологій; ознайомилися з документальною виставкою, приуроченою Дню партизанської слави.     Фоторепортаж.

19 вересня 2013 р.

До Дня партизанської слави в Центральному державному архіві громадських об’єднань України відкрито виставку документів та фотоматеріалів із фондів ЦДАГО України, а також державних архівів Російської Федерації та Республіки Білорусь “Документальні свідчення партизанської війни”.   Преc-реліз.   Буклет.    Фоторепортаж. Виставка on-line.

13 червня 2012 р.

Під час перебування у м. Києві ЦДАГО України відвідав З. С. Айдарбеков – заступник директора Архіву Президента Республіки Казахстан. При зустрічі з директором архіву В. С. Лозицьким обговорили подальші кроки співпраці, відповідно до діючого двохстороннього договору між архівами, поділилися досвідом роботи, обмінялися документальними виданнями. З. С. Айдарбеков передав В. С. Лозицькому інформаційно-методичний бюлетень “Ақпаратты-әдістемелік бюллетень”, в рубриці “Обмін досвідом” якого вміщено статтю директора ЦДАГО України “Про основні шляхи розвитку Центрального державного архіву громадських об’єднань України”. Гість відвідав сховища архіву, читальний зал, ознайомився з роботою реставраційної майстерні.     Фоторепортаж.    Стаття.

Травень 2012 р.

В рамках здійснення двостороннього договору про співробітництво між Центральним державним архівом громадських об’єднань України та Архівом Президента Республіки Казахстан працівниками архівів спільно встановлено дані про громадян Казахстану, загиблих у німецьких тюрмах на окупованій території України.