Центральний державний архів
громадських об’єднань України

Включити версію для поганого зору

Включити звичайну версію сайту

A

A

A


free counters

   


І мене в сім’ї великій

В сім’ї вольній, новій,

Не забудьте пом’янути

Незлим тихим словом.Заходи ЦДАГО України до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка

План заходів ЦДАГО України з відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка


Проведені заходи

- 4 березня 2014 р. відбулося урочисте відкриття виставки архівних документів і творів Кобзаря “Душа поета – то душа народу, вірші поета – то його думки” із фондів ЦДАГО України та Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка Національної академії наук України.

Прес - реліз.     Фоторепортаж.     Виставка у ЗМІ.

- Протягом 4-5 березня 2014 р. проведено екскурсії: в ЦДАГО України – за документами архіву, що стосуються Тараса Шевченка; в Архіві відділу рукописних фондів та текстології Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка – за матеріалами архіву, пов’язаними з творчістю та життям Великого Кобзаря.

- 5 березня 2014 р. проведено екскурсію по виставці архівних документів і творів Тараса Шевченка студентам історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

- В журналі “Архіви України” (№2 за 2014 рік) вийшов друком огляд документів “Документи про Т. Г. Шевченка у фондах ЦДАГО України” (автори В.В. Антоненко, Л.В. Батрак).

- 27 червня 2014 р. в газеті “Голос України” (стор.16) вийшла друком добірка документів із фондів ЦДАГО України “Тарасова гора. До 75-ї річниці відкриття музею та пам’ятника Т.Г. Шевченка в Каневі”, підготовлена архівістом В.В. Антоненко.

- 29 грудня 2014 р. в газеті “Освіта” за 17-24 грудня 2014 р. (стор.6) вийшла друком стаття “Архіви про вшанування генія”, підготовлена за документами ЦДАГО України, що знайомить з історією вшанування пам’яті Тараса Григоровича Шевченка в ХХ столітті.

- 10 березня 2016 р. в читальному залі ЦДАГО України відкрилася виставка документів з фондів архіву, присвячена 155-й річниці з дня смерті Тараса Шевченка.

Детальніше.    Виставка у ЗМІ.

- 10 березня 2016 р. в газеті “Голос України” (стор.4) вийшла друком стаття начальника відділу використання інформації документів ЦДАГО України С.І. Власенко під назвою “І мене в сім’ї великій, в сім’ї вольній, новій, не забудьте пом’янути незлим тихим словом”, яка розповідає про документальну виставку, присвячену 155-й річниці від дня смерті Тараса Шевченка, що відкрилася в ЦДАГО України.


Документи ЦДАГО України про Тараса Шевченка

Виставка on-line

Публікації