Центральний державний архів
громадських об’єднань України

Включити версію для поганого зору

Включити звичайну версію сайту

A

A

A


free counters

Архів    

2021 рік

10 грудня 2021 р.

Начальник відділу використання інформації документів ЦДАГО України Світлана Власенко взяла участь у роботі науково-практичної онлайн-конференції “Літопис історії України: нові дослідження”, проведеної Корсунь-Шевченківським державним історико-культурним заповідником. У своїй доповіді вона розкрила інформаційний потенціал документів ЦДАГО України з історії партизанського руху опору на Черкащині в роки Другої світової війни.

Фоторепортаж.

29 вересня 2021 р.

До 80-х роковин трагедії Бабиного Яру на офіційному вебсайті ЦДАГО України розміщено оновлену online-виставку “Знати і пам’ятати… Бабин Яр в архівних документах”.

22 вересня 2021 р.

До Дня партизанської слави у рубриці “Довідковий апарат” розміщено оцифровану копію науково-довідкового видання “Україна партизанська. Партизанські формування та органи керівництва ними (1941-1945 рр.)”.


8 вересня 2021 р.

На вебсайті ЦДАГО України, в рубриці “Фонди”, розміщено оцифровані описи 1 і 2 фонду № 62 “Український штаб партизанського руху” – найбільш запитувані користувачами описи справ із документами командування і відділів УШПР та його представництв при Військових радах Українських фронтів за період 1942-1946 рр.

 

7 липня 2021 р.

До 80-ї річниці початку оборони Києва в період Другої світової війни, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено архівний документ про цю подію.


23 червня 2021 р.

В газеті Верховної Ради України “Голос України” вийшла друком стаття начальника відділу використання інформації документів ЦДАГО України Світлани Власенко “Українцям дозволялося жити, якщо вони працювали на благо Третього рейху. Архівні документи свідчать про експлуатацію нацистською Німеччиною населення України в роки Другої світової війни”.

19 червня 2021 р.

До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни та 80-ї річниці від початку німецько-радянської війни, в газеті Кабінету Міністрів України “Урядовий кур’єр” вийшла друком стаття начальника відділу використання інформації документів ЦДАГО України Світлани Власенко “Наша земля ніколи не давала спокою окупантам. Документи свідчать: Україна мала стати життєвим простором для Третього рейху”.

7 травня 2021 р.

До Дня пам’яті та примирення, присвяченого пам’яті жертв Другої світової війни і Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні на вебсайті ЦДАГО України розміщено виставку документів “Повернення додому: реевакуація жителів України з Казахстану в 1943-1944 рр.”.


31 березня 2021 р.

Начальник відділу використання інформації документів ЦДАГО України Світлана Власенко взяла участь у роботі круглого столу на тему “Жінка в історії та сучасності”, проведеного в режимі онлайн кафедрою новітньої історії України історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, виступивши з доповіддю про документальні джерела з історії участі жінок у радянському партизанському русі під час Другої світової війни.

16 лютого 2021 р.

Вийшло друком документальне видання “Україна в Другій світовій війні: погляд з ХХІ ст.” (К., 2020), підготовлене Інститутом історії України НАН України за письмовими та візуальними джерелами, зокрема й за документами із фондів ЦДАГО України.


27 січня 2021 р.

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено добірку архівних документів про масові розстріли мирного населення в гетто м. Сокаль Львівської області в роки Другої світової війни.


2020 рік

29 вересня 2020 р.

Документи Центрального державного архіву громадських об’єднань України представлені на online-виставці «Шталаг № 325. «Табір краплі води та повільної смерті», презентованій Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.


22 вересня 2020 р.

До Дня партизанської слави на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено архівні документи.


22 червня 2020 р.

До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено документи з колекції позасудових справ реабілітованих про репресії в перші дні війни.

7 травня 2020 р.

До  Дня  пам’яті та примирення,  75-ї річниці перемоги  над нацизмом у  Другій світовій війні, на веб-сайті ЦДАГО України розміщено виставку документів “Друга світова війна в документах ЦДАГО України”.


11 квітня 2020 р.

До Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено документи із фондів архіву про концентраційний табір Бухенвальд.

17 лютого 2020 р.

До 100-річчя від дня народження Василя Порика – українського героя руху Опору у Франції періоду Другої світової війни, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено архівні документи про вшанування його пам’яті.

27 січня 2020 р.

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено документи із фондів архіву про концентраційний табір Освенцим.


16 січня 2020 р.

Співробітники ЦДАГО України взяли участь у презентації пошукового порталу martyrology.org.ua в Національному музеї історії України у Другій світовій війні, який допоможе встановити долі зниклих безвісти військовослужбовців часів Другої світової війни.

Детальніше.    Фоторепортаж.


2019 рік

28 жовтня 2019 р.

До 75-ї річниці вигнання нацистських окупантів з території України, на веб-сайті ЦДАГО України розміщено виставку документів із фондів архіву “Вони пережили нацистську окупацію. Свідчення, зафіксовані у спогадах та щоденниках очевидців”.

Виставка on-line.   Детальніше.

22 вересня 2019 р.

До Дня партизанської слави на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено статтю провідного наукового співробітника Віктора Тихомирова та документи із фондів архіву.

1 вересня 2019 р.

До 80-ї річниці початку Другої світової війни, на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено архівний документ, що стосується тих подій.


Липень 2019 р.

В науково-практичному журналі “Архіви України” (№ 2 за 2019 р., стор. 128-135) вийшов друком огляд документів “Фонд 1-ї Української партизанської дивізії ім. двічі Героя Радянського Союзу С.А. Ковпака (Сумське партизанське з’єднання) як комплекс джерел з історії партизанського руху опору в роки Другої світової війни”.

26 липня 2019 р.

З нагоди 75-ї річниці вигнання нацистських окупантів із м. Львів, на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документи із фондів архіву, що розкривають факти масових знищень населення у Львівській області.

13 червня 2019 р.

Начальник відділу використання інформації документів С. Власенко взяла участь у Шостій Міжнародній науковій конференції “Крим в історії України”, організаторами якої виступили Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України і Національний заповідник “Софія Київська”. Тема її доповіді стосувалася документів Центрального державного архіву громадських об’єднань України з історії радянського партизанського руху опору в Криму періоду Другої світової війни.

8 травня 2019 р.

До Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено архівні документи про в’язнів нацистських тюрем.

7 травня 2019 р.

Співробітники ЦДАГО України взяли участь в урочистому відкритті Державним архівом Київської області архівно-музейної виставки “НeпpOSTі листи: документи остарбайтерів з Київщини”, присвяченої Дню памяті та примирення.

Фоторепортаж.   

17 квітня 2019 р.

В науково-практичному журналі “Архіви України”, № 1 за 2019 рік (стор. 102-119) вийшла друком стаття начальника відділу використання інформації документів ЦДАГО України С. Власенко “Діяльність Комісії з історії Вітчизняної війни при Академії наук УРСР щодо формування партизанських фондів (1946-1950 рр.)”, в якій досліджено діяльність Комісії, спрямовану на формування джерельної бази з історії партизанського руху опору в роки Другої світової війни.

5 квітня 2019 р.

Начальник відділу використання інформації документів ЦДАГО України С. Власенко взяла участь у міжнародній науковій конференції “Історико-культурний туризм: український та світовий досвід”, проведеній кафедрою етнології та краєзнавства історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Київською міською організацією Національної спілки краєзнавців України. Тема доповіді: “Участь партизанських формувань у Київській наступальній операції 1943 року та пам’ятні місця подій у сучасному науковому дискурсі”.